Измъчена победа за ФК Чирпан в местното дерби

fkchirpan-orizovoВ среща от VII-мия кръг на „А“ Областна футболна група-Стара Загора на градския стадион в Чирпан се срещнаха отборите на ФК Чирпан и ФК Левски (Оризово). Гостите преди седмица бяха спечелили първа точка в шампионата и влезнаха мобилизирани в местното дерби да покажат добра игра и да затвърдят доброто си представяне от последния двубой. През първите минути играта се водеше предимно в полето на оризовци, които обаче използваха всяко едно положение да контраатакуват. Силен удар от границата на наказателното поле на Петър Нолев срещна напречната греда, но топката така и не пожела да влезе във вратата на гостите. След това отново удар на Нолев бе отразен от стража на ФК Левски. Гостите разчитаха на бързите си крила, които на няколко пъти създадоха неразбории в нашата отбрана. В 35-та минута на първото полувреме Красимир Видев бе изведен и вратаря на гостите се хвърли в краката му, а за главния съдия не остана нищо друго освен да отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Петър Нолев, който бе безпогрешен и откри резултата 1:0 в полза на ФК Чирпан. Само 68 секунди след гола, нашата защита допусна колективна грешка и най-съобразителен се оказа нападател на ФК Левски, който от няколко метра пусна топката покрай плонжа на нашия вратар за 1:1. До края на полувремето липсваха голови ситуации. През втората част се извършиха множество смени в двата състава. Гостите се прибраха да бранят резултата, а домакините заиграха с четирима нападатели. Това доведе до резултат като след пробив на Ален Иванов и удар в 78-мата минута резултата бе покачен на 2:1 в полза на ФК Чирпан. До края липсваха положения и пред двете врати. Така след нервен и слаб мач чирпанлии се поздравиха с шеста победа в шампионата, а за гостите остана разочарованието, че бяха близо до точката след добър мач за тях.

ФК Чирпан – ФК Левски (Оризово) 2:1 (Голмайстори: Петър Нолев и Ален Иванов)