Труден мач в Енина и първа загуба за сезона

enina-chirpanДнес 9 октомври 2016 г. от 15,30 ч. в село Енина се проведе футболната среща мъже от „А“ областна футболна група-Стара Загора между ФК Бузлуджа (Енина) и ФК Чирпан.

Срещата по програма трябваше да се изиграе на 8 октомври от 16:00 ч., но по молба на домакините същата бе преместена за неделя.
Двубоят започна равностойно като в първите минути липсваха голови възможности и пред двете врати. Много красив удар от около 35 метра на Ален Иванов хвана неподготвен вратаря на ФК Бузлуджа, но топката срещна напречната греда. Първият гол в срещата падна в 38-та минута, когато след неотсъдено нарушение в наша полза топката достигна до играч на Енина и с помощта на страничния стълб кълбото влетя в мрежата зад Ангел Славов. В тази ситуация рефера Антон Тончев – Банана незнайно защо не наду свирката за явно нарушение срещу играещия треньор Петър Шопов. Въпреки допуснатия гол нашите не се притесниха и само след 2 минути след отлично извеждащо подаване в стрелкова позиция се оказа Ален Иванов, който хладнокръвно изравни резултата 1:1. В тези минути претенции към главния рефер може да отправим в две ситуации в наказателното поле на домакините, като при едното брутално влизане в краката на Красимир Видев не доведе до наказателен удар, а след това и удар в ръката на защитник на Енина не успя да убеди главния рефер Антон Тончев – Банана в единадесет метровия наказателен удар. При резултат 1:1 завърши полувремето като явно на село са свикнали да свирят край на полувремената точно в 45-та минута, въпреки многократното спиране на играта за нарушения.

През второто полувреме срещата започна отлично за чирпанлии като Красимир Видев в 50-та минута успя да вкара за 1:2. Домакините обаче успяха да върнат твърде бързо гола и само 2 минути след това след центриране и удар с глава отбелязаха за 2:2. Нашите се стъписаха и през следващите десетина минути не успяваха да организират опасни атаки. В 63-та минута след удар от границата на наказателното поле домакините отново с помощта на страничната греда успяха да стигнат до 3:2 в тяхна полза. До края футбол почти липсваше, като страничния рефер вдигна флага за засада при положението, че топката бе върната от играч на домакините извел Джошкун Данаилов сам срещу вратаря. Играчите на ФК Бузлуджа Енина на моменти влизаха брутално в краката на чирпанлии, но рефера в тази среща показа само един жълт картон за тези единоборства. След гола топката се разкарваше и футбол почти не се игра, но това не попречи на рефера да даде последния съдийски сигнал 30 секунди след края на 90-тата минута. През второто полувреме чирпанлии не показаха играта необходима за спечелване на трите точки, но и рефера допълнително нажежаваше игровата обстановка с отсъжданията си.

ФК Бузлуджа Енина – ФК Чирпан 3:2 (Голмайстори: Ален Иванов и Красимир Видев)