Сладка победа срещу силен съперник

ch-gurkovoДнес, 1 октомври 2016 г. на градския стадион в Чирпан се проведе футболната среща от V-ти кръг на „А“ Областна футболна група-мъже между отборите на ФК Чирпан и ФК Единство (Гурково).

Срещата започна равностойно като първото положение бе пред вратата на гостите, след удар от далече топката срещна напречната греда. Така се стигна до 19-та минута, когато след отличен пас на Красимир Видев, на стрелкова позиция се оказа Георги Иванов, който не сгреши и прати топката в мрежата на Гурково. След гола и гостите имаха свое положение, но блестяща намеса на нашия вратар – Ангел Славов успя да избие топката в корнер. На полувремето двата отбора се оттеглиха при резултат 1:0. Втората част започна добре за чирпанлии, като няколко положения се отвориха пред нашите играчи, но резултата се запази до 58-та минута, когато отново след отличен пак на Видев топката достигна до Боян Христов и без проблем от близко покачи на 2:0. Само 4 минути по-късно Ален Иванов отбеляза трето попадение във вратата на гурковци. Гостите водени от кмета на Гурково трудно стигаха до голови положения, като имаха още един опасен удар отразен с вещина от нашия страж. В 75-та минута след уникален пробив на Ален Иванов, който навърза 4-5 играчи на гостите и последвал удар топката достигна до Делчо Гинев, който на празна врата отбеляза за 4:0. В 81-та минута крайния резултат оформи Красимир Видев за 5:0.

До края на срещата липсваха положения и пред двете врати. В състава на гостите личаха имената на опитни играчи, които се представиха на моменти много добре. Победата е наистина сладка тъй като до момента ФК Единство Гурково имаха 3 победи и 1 равенство.

ФК Чирпан – ФК Единство (Гурково) 5:0 (голмайстори: Георги Иванов, Боян Христов, Ален Иванов, Делчо Гинев и Красимир Видев)