Нанесохме първа загуба на водача в класирането

fkchirpan-fkeltemirНа 19.11.2016 г. (събота) от 14:00 ч. на градския стадион в Чирпан излезнаха отборите на ФК Чирпан и ФК Елтемир (Крън). След 11-тия кръг гостите от Крън водят в класирането като преди изиграването на срещата в Чирпан те дойдоха с актив от 9 победи и 1 равенство при голова разлика 39:9. В началните минути нашите взеха инициативата и печелиха единоборствата. Гостите трудно стигаха до положение, като разчитаха на бързите си крила и своя капитан Щерев. Първото по-сериозно положение дойде в 15-та минута, след дълъг пас на Ален Иванов намерил прекрасно Джошкун Данаилов и с хубав удар в близкия ъгъл последния успя да открие резултата 1:0 в полза на ФК Чирпан. След гола чирпанлии продължиха добрата си игра и след пробив отдясно и избита от вратаря на гостите топка най-съобразителен се оказа Ален Иванов, който от няколко метра удвои резултата в 24-та минута. Гостите трудно организираха атаки, а чирпанлии използваха всяко едно положение да отправят удар към противниковата врата. Защитниците на домакините се справяха отлично с атаките на Крън и не позволяваха да се отправят удари към нашата врата. Логичното се случи и в 32-та минута след нова блестяща атака бе изведен Красимир Видев в наказателното поле на ФК Елтемир, защитник на гостите игра непозволено и главния рефер в срещата Рашев отсъди 11-метров наказателен удар. Щатният изпълнител на дузпи в нашия отбор – Петър Нолев не остави никакви шансове за стража на Крън и доведе резултата до 3:0. При този резултат завършиха и първите 45 минути. През втората част играта се запази, нашите изпуснаха още няколко добри положения като от пряк свободен удар гредата натресе Делчо Гинев, а след това Георги Иванов, Петър Нолев и Красимир Видев имаха добри положения да покачат резултата. Гостите направиха няколко смени и раздвижиха играта в предни позиции, но достигнаха до почетно попадение едва в 80-тата минута, като от близо топката бе довкарана зад нашия вратар. След гола освен няколко центрирания от пряк свободни удари не успяха да застрашат с друго чирпанската врата. След добра игра и себераздаване по целия терен логично по-добрия отбор в срещата този на ФК Чирпан постигна победа с 3:1.

ФК Чирпан – ФК „Елтемир“ (Крън) 3:1 (Голмайстори за чирпанлии: Джошкун Данаилов, Ален Иванов и Петър Нолев)