ФК Чирпан с разгромна победа

Днес 4 март 2017 г. от 14,30 ч. на градския стадион в Чирпан в среща от XV-ти кръг „А“ Областна футболна група мъже се срещнаха отборите на ФК Чирпан и ФК Локомотив Тулово. Преди началото на срещата чирпанлии поздравиха с транспарант рожденик от школата на футболния клуб. Идеята е и занапред да бъдат поздравявани играчи от школата имащи празник през седмицата. Днес рожден ден празнува Димитър Жеков от състава на формацията „деца“. Честит празник, Митко!

Въпреки топлото и слънчево време на мача присъстваха не повече от 50 зрители. Срещата започна със силен домакински натиск и след хубав пробив отдясно на Боян Христов топката бе подадена на Делчо Гинев, който от няколко метра успя да открие резултата още в 3-тата минута. След отбелязването на попадението чирпанлии пропуснаха още едно добро положение пред вратата на гостите. За жалост обаче, при една от редките атаки на туловци и последвало центриране отдясно на атаката, топката бе отклонена в собствената си врата от наш защитник за 1:1. Голът не стъписа домакините и буквално в следващата атака Боян Христов вкара за 2:1. През следващите 10 минути домакините изпуснаха отлични възможности за покачване на резултата. Логичното се случи след хубав пас отново на Боян Христов и от няколко метра Делчо Гинев заби топката под гредата за 3:1. При този резултат завърши полувремето. През втората част старши треньора Петьр Шопов извърши няколко смени, в игра влезнаха Петко Гогов, Манол Атанасов, Таньо Танев, Михаел Козарев и Стоян Георгиев. Чирпанлии успяха да отбележат още три гола с автори – Боян Христов, Михаел Козарев и Петко Гогов. Краен резултат от срещата 6:1 в полза на ФК Чирпан.

ФК Чирпан – ФК „Локомотив“ (Тулово) 6:1 (Голмайстори за чирпанлии: Делчо Гинев – 2 гола, Боян Христов – 2 гола, Михаел Козарев, Петко Гогов)